Lujza Tóthová konzumuje topánky za 14000,- Sk

Nazdar, zdraví Vás Sysa Fajdová Čiefová. A ako inak, aj dnes mám pre vás niekoho, s kým sa určite radi zoznámite. Aj keď je pravdou, že práve tento človek má nos na nové talenty a robí z ľudí hviezdy, pri prvom stretnutí s ním máte pocit, že si musíte dávať pozor na každé slovo, ktoré vypustíte z úst. Keď ho spoznáte lepšie, ľahko zbadáte, že miluje nielen hudbu a svoje gitary, ale tiež srandu, upravené nechty, svoju priateľku Gabiku, kocúra Filipa a amerického buldoga Lujzu. Volám ich familiárne Tóthovci! Pritom je ešte stále slobodný... Možno ho teraz tak naštvem, že svoj single stav okamžite zmení. Uvidíme... Ale bolo mi s nimi fakt dobre. Len som si ťažko zvykala na to hrozivé chrápanie. Mala som pocit, že vo vedľajšom byte pracuje buldozér. Nie, nepatrilo Henrymu, aj keď človek nikdy nevie. Veď pes sa podobá na svojho pána. To Lujza...

Henry: "Už som sa aj informoval, či sa to nedá nejako odstrániť, napríklad vyoperovaním nejakého orgánu. Ale to by už potom nebolo ono. Chýbalo by nám to."
Gabika: "Je pravda, že v noci nás to značne vyrušuje a nepomáha nič, iba ju zobudiť, prípadne vyhodiť z izby. Ale je to ťažké... Keď sa ráno zobudíme, sme opäť všetci na jednej kope."

U vás naozaj platí "Všetci sa zídeme v jednej posteli".
G:
"Do bodky. Lujza má asi 45kg, ale v prípade, že sa potrebuje dostať k nám do postele, zázrakom sa mení na ratlíka."
H: "No podľa mňa už môže mať dobre cez 50kg. Horšie je to s našim kocúrom Filipom. Má už 5 rokov a stále si zachováva sací reflex."

???
H:
"Prejavuje sa to tak, že keď si ľahnem do postele, hneď prilezie, ponapráva mi paplón k svojej spokojnosti a žužle. V prípade, že natrafí na môj prst, postup je rovnaký, len s tým rozdielom, že cucá. Skúša aj iné veci, ale nedarí sa mu, je totiž vykastrovaný. V podstate ma ako pána rešpektuje a svoju náklonnosť ku mne vyjadruje napríklad aj tým, že mi veľmi rád značkuje veci v momente, keď sa ocitnú na dostupnom mieste. Lujza je v tomto smere úplne iná, je čistotná a poriadkumilovná."

Nebýva zvykom, aby v byte spolunažívali kocúr a fenka...
H:
"K môjmu kocúrovi som prišiel celkom náhodou, našiel som ho pod kolesami auta, ktoré sa už-už malo rozbehnúť. Takže som mu v podstate zachránil život. Dlho žil so mnou, potom si ho zobrali moji rodičia, ktorí tvrdili, že som nesvojprávny a neviem sa

postarať ani o seba. Rýchlo tento názor zmenili, keď im Filip začal ničiť starožitný nábytok. A rovnako rýchlo mi ho vrátili späť. Mali sme samozrejme strach, ako to spolužitie dopadne, či náhodou, keď prídeme domov nenájdeme vyžúvaného kocúra prilepeného na stene, ale je to v poriadku. Dokonca si myslím, že kocúr vyzerá nebezpečnejšie ako Lujza. Aspoň momentálne... Možno sa to časom zmení."

Ťažko asi zmeníš názor, že zvieratá nám dávajú energiu, upokojujú nás...
H:
"??? Ja mám vynikajúce upokojujúce tabletky."
Gabča, povedz aspoň ty niečo normálne...
G: (nič, len smiech, toto je naozaj zohratá dvojica)
H: "Tak dobre, ale tie tabletky naozaj mám. Faktom je, že tieto zvieratá beriem ako súčasť inventáru tejto domácnosti. Keď idem v noci do chladničky, tak sa o nich potknem, pozdravím sa im, veď konečne sme sa aspoň stretli. Mám jednoducho rád všetko živé. Bol som jedináčik a teraz si to tými psami aspoň vynahrádzam."

Pochopila som, že si často preč, Gabika s nimi môže relaxovať...
G:
"Relaxovať? Tak to iste. Netvrdím, že nie sú aj také dni, ale je ich rozhodne menej. Relaxujem, keď som s Lujzou vonku. Snažím sa podnikať prechádzky denne tak 2-3 hodiny. Kocúr von nechodí, aj keď raz bol a celkom sa mu to zapáčilo. Inak mám čo robiť, aby som dala do poriadku ten bordel, ktorý nájdeme vždy, keď sa vrátime. Roztrhané noviny, topánky...Vtedy príde na rad menší "preplesk" a energia je tam, kde má byť."
H: "Na topánky spomínam naozaj veľmi rád. Mal som vystúpenie s jednou známou speváčkou. Pri odchode si naložila veci do môjho auta a vysadil som ju v Bratislave. To som ale netušil, že v aute si zabudla drahé topánky. Neskôr som naložil Lujzu a išiel niečo vybaviť. 14-tisícové topánky boli zlikvidované za pár minút!"

Platil si?
H: "
Neplatil, nepovedal som jej to."

Tak teraz budeš...
G:
"Asi nie, pretože povedala, že ich našla doma."
H: "A potom sa zasa opravila, že to predsa len neboli tie, ktoré postráda."

Tie vaše zvieratá sú asi náročné na stravu...
H:
"No, u nás sa 14-tisícové topánky nepodávajú k obedu každý deň."
G: "Dostávajú mäsové konzervy zmiešané s granulami. Snažím sa im to pripravovať tak, aby tam mali dosť tekutín. Zdá sa mi, že málo pijú."
H: "Nemám prehľad, koľko nás to mesačne stojí, ale predpokladám, že s návštevami u lekárov tak 3-4 tisíc."
G: "Naša Lujza je totiž albínka, a tak máva problémy s kožou. Teraz na jeseň sa jej to konečne upravilo. Tým, že je alergik, vyžaduje si špeciálnu starostlivosť, napríklad kúpem ju 3 krát do týždňa špeciálnym šampónom."

Každý deň prichádzate do styku s umelcami, je teda celkom pravdepodobné, že niektorá návšteva nemusela vašej Lujze "sadnúť".
G:
"Taká návšteva sa raz začas pritrafí každému. Riešim to tak, že Lujzu odtiaľ jednoducho zoberiem. Ja viem, že možno pôsobí odstrašujúco, predsa len je veľká, ale je aj mimoriadne priateľská."
H: "Aj ja mám pred ňou rešpekt, niekedy totiž hodí taký pohľad, že mi nemôže byť všetko jedno. Je to plemeno, pri ktorom viem, že keby som ju nahneval, poradila by si so mnou veľmi ľahko. A návštevy v štúdiu? Som zvyknutý robiť s debilmi. Neverila by si, koľko sa ich nájde v pop music. Je mi úplne jedno, či sa im môj pes páči, alebo nie. Beriem to pragmaticky. Ja napríklad nemám rád pavúkov a tiež by sa mi možno nepáčilo, keby mal niekto pri mne tarantulu."
G: "Nemôžeš predsa porovnávať psa a pavúka."
H: "Chcel som tým povedať len toľko, že každý z nás je nejaký."

Ty máš zvláštnu povahu. Ťaháš debilov na výslnie...
H:
"Áno, ale za to si kúpim pár gitár, veci, ktoré ma potešia, a debil stále zostane debilom. S tým nikto nič neurobí."

Týmto rozhovorom potešíme, aspoň dúfam, celú kynologickú "obec".
H:
"Problém vidím iba v tom, že neviem, kto je to kynológ. Podľa mňa je to každý, kto prichádza so mnou do styku."

Tak to mi vysvetli!
H:
"Mám také zvláštne spôsoby. Ale nie, teraz vážne. Ako som už povedal, mám rád všetko, čo sa hýbe. Nie som chorobne zaľúbený do zvierat, ale keby som videl, že im niekto ubližuje, bude zle."

Každý chovateľ má chuť raz začas vyraziť so svojim miláčikom aj dvere...
H:
"Celé to je o kompromisoch. Ani ten pes sa nemôže prispôsobiť každej mojej nálade. Lujza je trochu nemotorná a lezie mi tým niekedy na nervy ,hlavne keď sa otáča a všetko zhadzuje. Hlavne gitary. Chvalabohu, že ich ešte nezjedla. Cíti, že si to nemôže dovoliť. Ak by to spravila, musela by si to pekne odpracovať. Napríklad v cirkuse. Ale inak musím povedať, že moju hudbu vnímajú ezotericky. Vedia, že to inak ani nemôže byť. Cítia, že je lepšie mať sýte brucho a ohluchnuté uši, než naopak."

Dobre sa pozrite na fotky. Henry tvrdí, že tvárou sa Lujza podobá na Gabiku a plešinou na neho. Tak neviem. Ono sa tá podoba zvykne ukázať až po pekných pár rokoch. Budem vás o tom včas informovať a prinesiem aj dôkazový materiál. Na ten ďalší sa teší spoločne s vami a zaujímavým hosťom vaša Sysa. Tak nazdar o mesiac.

Vaša Sysa

 

<< späť