ATIBOX - Svetová výstava boxerov

Svetová výstava boxerov ATIBOX je tradične cieľom mnohých vystavovateľov, chovateľov a priaznivcov plemena boxer.
Aj to tohtoročné bolo výborne zorganizované  pod vedením riaditeľky výstavy Dr. Iwony Magdziarskej, výraznej osobnosti nielen poľského chovu boxerov,  ale aj kynológie. Aj slovenskí „boxerkári“ mali tu  svoje zastúpenie a opätovne dosiahli veľmi pekné umiestne-nia.
Stále nám akosi ešte ujde titul najvyšší, ale verme, že sa titulov najvyšších dočkajú aj naše psy.


In-Petto vom German Dream

Ak sa zamýšľame nad skvelou súčasnosťou, ktorá ešte čaká na korunováciu titulom najvyšším, nedá sa nespomenúť slovenských jedincov, ktorí na vrcholných svetových podujatiach bodovali v prvej štvorke, čo je snom nejedného chocvateľa a majiteľa. Sestry Bea Im-Ka a Belinda Im-Ka stáli na prvom a druhom mieste na svetovej výstave v Brne. Na ich úspech nadviazali BRIX od Anity, ADAM Janovské údolí, ktorý aj keď pochádzal z českého chovu, bol v slovenskom vlastníctve, KING Fender Edda, JESSY od Anity, ORKA FLOYD Fender Edda TAMARA Lúč.  Tohto po svetovej výstave opätovne radi  rozširujeme zoznam úspešných jedincov.
V triede dorastu sa na prvom mieste umiestnila sučka MAUD Indiánsky brloh, ktorej chovateľom je Ladislav Kužma a majiteľom Dr. Milan Kurák. V záverečných súťažiach sa táto sučka stala najkrajším dorastencom, alebo ak chcete získala titul Beste Puppy. U mladších zlatých sučiek sa na prekrásnom štvrtom mieste umiestnila ORI Boxrelay pochádzajúca z chovu Ľubomíra Perniša. Za úspech nemožno nepovažovať aj umiestnenie sučky KORINA vom Elsavatal ktorá síce pochádza z nemeckého chovu, ale je vo vlastníctve Dr. Miroslava Fišmana. Jej štvrté miesto v triede pracovnej u zlatých sučiek je veľmi potešiteľné. U mladších pásikavých sučiek na prekrásnom treťom mieste skončila LUCA Indiánsky brloh tak chovateľská stanica Ladislava Kužmu sa na tejto výstave stala najúspešnejšou zo Slovenska na tohtoročnej svetovej výstave.


Vasko van de Hayenberg

A kto získal tituly najvyššie?
Juniorský víťaz ATIBOX pásikavý pes  Sayan de Talisco (Perico du Val d´Europe-O´Chester du Préou)
Juniorský víťaz ATIBOX zlatý pes Sherpa des Jardins de Passiflore (Perico du Val d´Europe-Lhetie-Happy des Jardins de Passiflore)
Juniorská víťazka ATIBOX pásikavá sučka Blaze of Glory Kett Box (David del Colle dell´Infinito-Oxana Moravia Box)
Juniorská víťazka ATIBOX zlatá sučka Elmonte's Anais Anais (Ettore del Nettuno-Montana)
Víťaz ATIBOX pásikavý pes In-Petto vom German Dream (Dylan dei Centurioni-Atlanta v.German Dream)
Víťaz ATIBOX zlatý pes Vasko van de Hazenberg (Hiram des Grands Fonds des Abymes-Sara v.d.Hazenberg)
Víťazka ATIBOX pásikavá sučka Evette dell'Olivia Regina (Caruso di Soragna-Karina v.d.Boxer-Gilde) 
Víťazka ATIBOX zlatá sučka Daniela d´Jandilla (Saverio di Soragna-Medea de los Macizos)

Jozef Šuster

 

<< späť