EURÓPSKA VÝSTAVA NEMECKÝCH DÔG

EURODOGSHOW 2004

Topoľčianky - Slovensko, 11. 9. 2004

Slovenská kynológia opätovne získala dôveru. Klub chovateľov a priateľov nemeckých dôg dostal možnosť po prvýkrát u nás usporiadať klubovú výstavu EURODOGSHOW.

Organizátori zvolili tohtoročnú výstavu EuDDC v priateľskom prostredí Topoľčianok, ktoré sú známe práve aj chovnou základňou koní – lipicanov.

 

Pokojné a útulné Topoľčianky ožívajú uprostred septembrových dní tohoto roku. Nie, že by nepoznali zahraničných a slovenských návštevníkov. Tých, ktorí milujú krásu a majestát koní, takých tu obyvatelia stretávajú neúrekom, ale tých, ktorí sa zahľadeli do krásy a majestátu nemeckých dôg, tých tu vítali na historicky prvom podujatí na Slovensku, na klubovej výstave EuDDC.

Mekkou celého diania bol hotel Národný dom, kde sa už v piatok konalo zasadnutie výboru európskeho klubu. Druhým nie menej dôležitým mies-tom diania bol športový areál s trávnatou plochou futbalového ihriska, ale aj krytej športovej haly, kde pre vystavovateľov, rozhodcovský zbor, ale aj divákov z 15 štátov Európy organizačný výbor pripravil prostredie hodné podujatia takéhoto rangu.

Piatkový podvečer nekončil zasadnutím výboru európskeho klubu, to nie! S novými myšlienkami, víziami a rozhodnutiami sa predstavitelia jednotlivých členských štátov presúvajú do športovej haly, ktorá bola „domovom“ pre „rodinné“ stretnutie, posedenie a výmenu skúseností veľkej európskej dogárskej rodiny. Okrem iných sme na podujatí v podvečer veľkej udalosti stretli aj zástupcov generálneho sponzora ROYAL CANIN - Pharmacopola, Zuzku a Ing. Martina Orlovských, ktorí svojou účasťou dodali celému podu-jatiu náležitú vážnosť.

Sobotné ráno sťaby si všetci, a nie len organizátori, vymodlili!

Pripravené prístrešky a stany neutrpeli hanbu! Pod ich strechami sa pred lúčmi jesenného, ale hrejivého slniečka ukrývali štvornohí krásavci s majiteľmi čakajúcimi na svoje európske vystúpenie a posúdenie. A bolo aj čo posudzovať, veď 238 prihlásených jedincov dá zabrať aj piatim renomo-vaným rozhodcom, ktorí posudzovali päť farebných rázov:

- čierny          Amalia Murantte      (I)

- škvrnitý       Korosz András        (H)

- žíhaný         Nĕmec Petr            (CZ)

- žltý               Dr. Hollensteiner    (D)

- modrý         Havelka Tibor          (SK)

 


Ch. Rififi Des Terres De La Rairie

Po posúdení v kruhoch nasledovali v súťaže o Najkrajší pár EuDDC, Najlepšiu chovateľskú skupinu EuDDC len pre chovateľov a Najkrajšieho veterána EuDDC. Odovzdaním cien v súťažiach sa mohla veľká show začať. Pre väčšiu objektivitu rozhodcovský zbor posudzuje spoločne a udeľuje tituly:

·        Víťaz Baby EuDDC

·        Víťaz dorastu EuDDC                                                                           

·        Klubový víťaz mladých EuDDC                                                            

·        Klubový víťaz EuDDC  

·        BOB

·        BIS

 


Scyllia De La Vallee Du Prieure

Nebolo to ľahké rozhodovanie, veď vybrať najlepšieho z najlepších, a to ešte kolektívnym rozhodnutím, to dá vždy zabrať!

Chvíľka napätia – a všetci vieme:

Najkrajším psom EuDDC sa stáva Ch. Rififi Des Terres De La Rairie majiteľa Pravitas Aurelia  (A).

Najkrajšou sukou EuDDC sa stáva   Scyllia De La Vallee Du Prieure majiteľa Mercier Maryse Didier  (F).

Po krátkej porade rozhodcovského zboru a vynesení rozhodnutia rozhodcov preberá z rúk riaditeľa výstavy p. Ladislava Jurdíka, členov výboru Jozefa Rybanského a Lucie Frajkorovej pokál za BIS EuDDC majiteľ sučky Scyllia De La Vallee Du Prieure.

K blahoželaniu majiteľovi víťazného psa sa okrem rozhodcovského zboru pripojili aj zástupcovia generálneho sponzora ROYAL CANIN - Pharmaco-pola, manželia Orlovskí.

Priateľské stisky rúk a európska rodina milovníkov nemeckých dôg sa vracia do svojich domovov so svojimi zverencami – niektorí z nich aj stovky a možno tisícku kilometrov.

Naše poďakovanie v mene usporiadateľov patrí: Generálnemu sponzorovi výstavy ROYAL CANIN - Pharmacopola, Sponzorom: Heineken Slovakia, Slo-venskému rozhlasu, Rádiu Twist a firme Mišiak model šport.

Priaznivci nemeckých dôg, ďakujeme za krásny víkend.

 

Ing. Vladislav Šuster

<<< späť