VESELÉ VIANOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK


Priznám sa, že ak počujem alebo vyslovím to vyššie uvedené vinšovanie, vždy mi prebehne mysľou: „Ten čas ale letí!“

Tým nehodlám nejako dehonestovať najkrajšie sviatky v roku, sám ich strašne obľubujem... Na druhej strane mám však ešte v pamäti prácu na poslednom čísle Kynologickej revue ročník 2003, akoby to bolo včera, a už tu máme uzávierku roku 2004. Taký čas zvykneme v redakcii všetko rekapitulovať, hodnotiť so spätným pohľadom. Postúpili sme ďalej, vykonali všetko, čo sme si na začiatku roka predsavzali? Našťastie priazeň vás čitateľov je trvácna, takže by tým pádom malo byť všetko v najväčšom poriadku, ale predsa, bol ten uplynulý rok hodnotný?

Snažili sme sa pracovať s maximálnym nasadením a čo možno najdôkladnejšie mapovať dianie v domácej aj zahraničnej kynológii. Niečo sme splnili podľa plánu, niečo sa nám vymklo z rúk... Mnohí ste si zaiste všimli, že v priebehu roka sa zmenilo sídlo vydavateľstva. Sťahovanie z jedného konca republiky na druhý muselo prebehnúť tak, aby načas vyšlo aj aktuálne číslo magazínu. Šibeničné termíny nám šliapali na päty, no nakoniec sa aj to zvládlo.

Z redakčného tímu nám na isté obdobie vypadla nepostrádateľná posila v osobe Sysy Čiefovej-Fajdovej, ktorej sa narodila dcérka, takže stála pred dôležitejšími povinnosťami. V novembri už však bola Sysa späť a pripravila pre vás spestrenie vo forme rozhovoru s hokejovou legendou Jožkom Golonkom. Podobných spestrení má pre vás pripravených viac, ale tie sa v tomto roku nestihli spracovať, takže ich na stránkach Kynologickej revue nájdete na budúci rok – teda čo nevidieť.

Touto cestou vám chcem v mene celej redakcie opäť poďakovať za vašu podporu, ktorú ste nám prejavovali v uplynulom roku. Má to pre nás naozaj veľkú cenu! Ak sme vás našou publicistickou prácou uspokojili, máme právo na spokojnosť... Ak nie, môžeme vám sľúbiť, že sa to vynasnažíme napraviť.

Prajeme vám KRÁSNE VIANOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK. Veríme, že pri nás zotrváte aj v tom ďalšom s označením 2005 a Kynologická revue naďalej zostane vašim sprievodcom v dianí okolo psov a života s nimi.

 

Branislav Mathe

<<< späť