Slovenský pohár vo výkone psov

Tohto roku boli do Slovenského pohára vo výkone psov zaradené štyri podujatia, a to preteky vo Vranove, Kežmarku, Vrbovom a Žiline.
Body z troch podujatí stačili Marekovi Lenártovi so psom Jorick di Dranel k absolútnemu víťazstvu v slovenskom pohári. 832 bodov zaručilo 16 bodový náskok pred druhým, čo bolo veru hodné víťaza. Marek Lenárt i týmto triumfom dokázal, že patrí po roky k našej absolútnej špičke. Aj v poradí druhému Gabrielovi Senderákovi so psom Bert Junák stačili na zisk striebornej medaile tri štarty. Všetky štyri podujatia absolvoval vicemajster sveta v stopách Peter Lengvarský so psom Jackson Eqidius. Do celkového súčtu sa nezapočítavali preteky s najnižším počtom získaných bodov v Kežmarku. Len o šesť bodov menej ako v poradí druhý znamenali v danom prípade tretie miesto. Aj štvrtý v poradí, skúsený Ján Sudimák so psom Jeff Eqidius, absolvoval všetky štyri podujatia. Tejto dvojici sa nezapočítavali body zo Žiliny a celkový počet 802 bodov stačil na krásne, aj keď nie medailové umiestnenie. Našu pozornosť si zaslúžia iste všetci, ktorí sa zapojili do Slovenského pohára, ale najmä tí, ktorí absolvovali minimálne troje preteky, ktoré sa do Slovenského pohára započítavali. Na peknom piatom mieste sa umiestnila Mária Šelingová so psom Aron Gál - Mark a šiesty skončil skúsený Igor Lengvarský so psom Rall Lasmon.

 


Traja najlepší v slovenskom pohári vo výkone psov. Víťaz slovenského pohára Marek Lenárt so psom Jorick di Dranel,
2. miesto Gabriel Senderák a Bert Junák a 3. miesto Peter Lengvarský a Jackson Eqidius


Je na zamyslenie, prečo neabsolvovali všetky tri kolá slovenského pohára reprezentanti Miloš Bočkai a Gregor Dudák. Každé preteky sú iné, matematika úplne nevychádza, ale ak by títo dvaja pretekári so svojimi psami dosiahli bodový priemer, ako na dvoch podujatiach, ktorých sa zúčastnili, znamenalo by to pre nich minimálne stupeň víťazov...
Verme, že na budúci rok sa do Slovenského pohára zapojí účasťou minimálne na troch zo štyroch podujatí ešte viac účastníkov.
 

Jozef Šuster

<<< späť