Návrat k odbornosti

Poniektorí z vás, ktorí majú prístup k interenetu, si zaiste všimli fórum ohľadne kynologickej revue na webovej stránke www.dogsk.sk. Pomerne dosť ľudí sa zapojilo aj do hlasovania, ktoré nás milo aj nemilo prekvapilo. Pred časom, keď ešte bola v redakcii činná Sysa Čiefová-Fajdová (dnes nečinná kvôli materským povinnostiam), sa rozbehol na stránkach Kynologickej revue seriál Spoveď osobnosti, v ktorom sme oslovovali rôzne osobnosti spoločenského života, ktoré vlastnia psov, aby sa podelili s nami o svoje zážitky. Vtedy túto rubriku nikto nenamietal, neozývali sa žiadne záporné reakcie. Aj preto nás dosť prekvapilo, keď sme sa z hlasovania na zmienenom fóre dozvedeli, že väčšina čitateľov nie je týmto smerovaním Kynologickej revue nadšená a vôbec ich nezaujíma, ako sa nejaký herec, spevák, humorista stará o svojho psa.

Suma sumárum sme z tých názorov vydedukovali, že gro čitateľskej základne túži po návrate k starému modelu Kynologickej revue, v ktorom nemala priestor takzvaná "komercia", ale výlučne iba odborné stránky kynológie. Pred niekoľkými rokmi sme si mysleli, že práve túto odbornosť je treba odľahčiť aspoň niekoľkými článkami z iného smeru, ale dnes dostávame spiatočné echo, že to asi nebolo práve najrozumnejšie. A kto je na vine? My za nápad a čitateľ za to, že nás včasnejšie neupozornil, čo chce a čo nechce vidieť na stránkach Kynologickej revue. Neberte to v zlom, nechcem vám nič vytýkať, ale osobne som zástancom komunikácie medzi redakciou a čitateľmi. Jedine to je dobrý ukazovateľ pri publicistickej tvorbe.

Samozrejme na vaše podnety budeme reagovať, takže obsahovo sa pravdepodobne Kynologická revue v najbližšej dobe zmení. Oslovili sme už viacerých odborníkov z rôznych sfér kynológie, aby sa s nami podelili o svoje skúsenosti a poznatky a oni nás neodmietli. Výcvik, veterinárska poradňa, chovateľské rady... A ešte mnoho iných ďalších odborných článkov, viacej portrétov plemien, to všetko na vás čaká v nasledujúcom štvrťroku, ktorý sa vám vynasnaží spríjemniť aj Kynologická revue.

Branislav Mathe

<<< späť