TVAnimal

 

magazín o domácich miláčikoch na obrazovkách


Obchodná televízia TVA vysiela už vyše roka s úspechom magazín o domácich miláčikoch pod názvom TVAnimal. V mesačnej periodicite prináša divákom užitočné informácie zo sveta domácich, exotických ale aj úžitkových zvierat.

 


Danica Haláková, dramaturgička a moderátorka relácie TVAnimal

Reláciu  pripravuje a moderuje Danica Haláková, ktorej sme sa opýtali:

 

Aké sú Vaše skúsenosti s prípravou relácie TVAnimal?

Je to veľmi zaujímavá práca, svet zvieracích spoločníkov je nesmierne bohatý. Predstavuje mnoho podnetov od výberu zvieratka, druhu potravy, lekárskej starostlivosti cez  výcvikové aktivity a tiež aj módne trendy. Je to aj téma veľmi osobná, pretože pre majiteľov majú ich zvieratká mnohokrát nevyčísliteľnú hodnotu.

 

Aké druhy zvierat ste v relácii  prezentovali?

Naši diváci mali možnosť už vidieť tigre, levy, mačky, kone, ryby, psy, opice, morčatá, fretky, aj emu. Predstavovali sme aj významné chovy špičkových slovenských chovateľov, prácu veterinárnych  zariadení, útulky a poskytli zopár užitočných rád.

 

Čo najviac trápi našich chovateľov?

Samozrejme, že sa ich najviac dotýka, keď majú so svojim miláčikom nejaké starosti. Môže sa to týkať zdravia, výživy, ale  napríklad aj vzájomného spolunažívania viacerých zvierat na jednom sídlisku.

Mnohí ešte len začínajú a potrebujú poradiť pri výbere domáceho zvieratka. Tak isto je veľmi dôležité, aby sa začala aj výchova našich najmenších chovateľov - deti k zodpovednosti za živého tvora, aby sa nám neplnili ulice a útulky zatúlanými a opustenými psami a mačkami.

 

Jedným z dôležitých bodov starostlivosti o zviera je správna výživa.

Áno, týka sa hlavne najrozšírenejšieho druhu domácich zvierat – psov. Súčasný trh s krmivami je zaplavený množstvom komerčne propagovaných značiek a niekedy je pre chovateľa  ťažké vybrať to správne. Preto sa v relácii  TVAnimal venujeme aj poradenstvu v tejto oblasti, najnovšie predstavujeme seriálovou formou jedno unikátne talianske krmivo, ktoré veľmi priaznivo vplýva na zdravie psov a mačiek a naši respondenti s ním majú veľmi pozitívne skúsenosti.

 

Aké sú vaše plány do budúcna, na čo sa má divák TVAnimalu tešiť?

TVAnimal pokračuje aj v roku 2007. Pripravujeme nové rubriky, v ktorých budeme prinášať bližšie informácie o jednotlivých plemenách, radiť ľuďom pri správnom výbere psov, predstavovať významné aj menšie chovateľské stanice a kluby. Plánujeme rozšíriť  rady veterinára a poskytovať ďalšie užitočné tipy. Budeme radi, ak nám diváci napíšu, čo z tejto oblasti ich zaujíma, pretože je to predovšetkým relácia pre nich. Takisto sa nám môžu prihlásiť chovatelia  a prostredníctvom TVAnimalu ponúknuť svoje šteniatka, mačičky, alebo iné zvieratká na predaj.

Kontakt: Danica Haláková, halakova@tva.sk

 

<<< späť