KVALITA PRE NÁS

a našich miláčikov

Každý si už zaiste všimol, že stúpajúca agresivita reklamy si našla cestu aj do sveta kynológie. Výrobcovia, dovozcovia, distribútori a predajcovia ponúkajú s osvedčenou pravidelnosťou nový tovar, ktorý uvádzajú na trh s čoraz šokujúcejšími a presvedčivejšími reklamnými sloganmi. A čo kvalita? Nuž, väčšina firiem ju kladie na prvé miesto, o tom niet žiadnych pochýb, ale deklarovať sa to vo sfére služieb pre chovateľov ako vôbec prvej na Slovensku podarilo firme TATRAPET.

V polovici februára získala v chovateľských kruhoch dosť dobre známa spoločnosť TATRAPET certifikát ISO 9001:2000 pre nákup, predaj, výrobu, export - import, distribúciu krmív a chovateľských potrieb, kožených, nylonových a textilných výrobkov pre psov a mačky. Čo to znamená? Zjednodušene povedané „iba“ toľko, že TATRAPET so sídlom v Liptovskom Mikuláši a pod vedením majiteľa Ing. Ľubomíra Čupku absolútne dokázal širokej verejnosti už dávno známu skutočnosť. A to fakt, že zákazníkom a chovateľom nielen na Slovensku poskytuje popri kvalitných výrobkoch aj nemenej kvalitné služby, ktoré sú výsledkom viacročnej snahy a obetavosti ako vedenia, tak aj zamestnancov menovanej firmy.
ISO 9001:2000 je medzinárodná norma, ktorá stanovuje požiadavky na systém manažérstva kvality s dôrazom pre uspokojenie zákazníka tým, aby sa vyhovelo jeho požiadavkám, ako aj požiadavkám platnej legislatívy. Cieľ tohto sústredenia sa na zákazníka však nespočíva iba v tom, aby predajca uspokojil jeho požiadavky, ale sa snažil prevýšiť očakávania. Laicky povedané, aby zákazník zostal príjemne prekvapený, že si našiel dodávateľa, od ktorého dostane podstatne viac než len tovar s vopred určenou predajnou cenou.

      

Z hľadiska chovateľov možno len a len uznať, že v danom bode si TATRAPET od svojho vzniku v roku 1988 systematicky budoval imidž spoľahlivej spoločnosti a svoju reputáciu nikdy neponechal na náhodu. Aj preto je na mieste tvrdenie, že tento certifikát ISO 9001:2000 udelený prestížnou renomovanou audítorskou spoločnosťou SGS United Kingdom Ltd Systems And Services Certification má „iba“ dôkazný charakter. Jeho udelením sa vlastne len zoficializovala už dobre známa pravda, že TATRAPET je obchodným partnerom ponúkajúcim nielen tovar, ale aj kvalitu vo všetkých smeroch.
Každopádne si však treba uvedomiť, že je to práve TATRAPET, kto rázne prevýšil svoju konkurenciu a ako vôbec prvá firma na Slovensku v chovateľskej oblasti potvrdila svoje jednoznačné smerovanie. Čiže ešte kvalitnejšie služby a samozrejme aj tovar pre svojich zákazníkov.
Za zmienku stojí tiež fakt, že lepšie načasovanie získania certifikátu ISO 9001:2000 si firma TATRAPET ani len nemohla priať. V čase, keď sa vám tento príspevok dostane do rúk, už totiž budeme právoplatnými členmi Európskej únie. Pre slovenskú podnikateľskú sféru teda nastalo obdobie dokazovania svojich kvalít a hodnôt s cieľom presadiť sa v silnej konkurencii západných firiem. TATRAPET s týmto certifikátom vo vrecku to bude mať predsa len o čosi ľahšie.
Pre slovenských chovateľov je však prvoradá skutočnosť, že majú po ruke partnera, ktorého služby a tovar, presnejšie ich kvalita, nie sú iba lacným reklamným „klamstvom“. Je príjemné vedieť, že popri niekoľkých nadnárodných spoločnostiach, ktoré už nemusia nič dokazovať, máme aj slovenskú, ktorá ako prvá deklarovala, že z malého sna sa dá vybudovať veľký a kvalitný zázrak. S certifikátom ISO 9001:2000 sa TATRAPET povzniesol v chovateľskej sfére medzi firmy, ktorých reputácia má silné základy. A o tom veru už tiež nemožno pochybovať. Gratulujeme!

Branislav Mathe

<< späť