BUDEME MAŤ ŠTENIATKA

 

Staňte sa spolutvorcami nového seriálu!


V mojich chovateľských začiatkoch som si povedala, keďže moji psíci - teda welsh springerspanieli - neboli veľmi populárne a známe psíky, a preto sa aj ich obľuba nepohybovala na vysokom stupni, že si zaobstarám populárnejšie plemeno, a tým si budem zarábať na "prevádzkovanie" mojich wss miláčikov.

 

Nastalo veľké rozhodovanie a los padol na plemeno kokeršpaniel. V tom čase mali chovatelia kokeršpanielov poradovníky na odber psíkov, pretože nebolo jednoduché takéhoto kokríka uchovniť. Musel mať poľovné skúšky. Kúpila som si teda "kokríka na kšeft". Naša Milá Lucinka sa stala hneď stredobodom pozornosti a tiež stredobodom mojich rasisticky naladených welsh springerspanielov. Ale držala sa statočne a svoje miestočko v našej veľkej "svorke" si vybojovala. Aby bolo jasné, prečo o nej hovorím. Táto moja "kokríčka na kšeft" mala za celý život jedno šteniatko - a to sme darovali k veľkej radosti rodine Vojtekovej ako záruku perfektnej starostlivosti o psa. Za odmenu naučila Vojtekových afgánov štekať na každé zvonenie a liezť do skrine. Takže v tom je to šťastie chovateľa.

Nikdy neodrádzam ľudí od chovu. Keď si niekto myslí a je presvedčený, že to zvládne a že ho to obohatí, či už po stránke duševnej alebo finančnej - prosím. Nech si to skúsi každý. Veď aj my dlhoroční chovatelia sme začínali a vyskúšali za tie roky všetky formy "úspechu" svojej chovnej stanice. Aby bolo zadosťučinené všetkým, aj tým, ktorí sa pre chov rozhodujú, čo odchov obnáša, prinesieme vám reportáže, horúce správy z odchovu vrhu a všetkého, čo s tým súvisí a ako to môže dopadnúť.

Prosím všetkých chovateľov "tehotných alebo asi tehotných", správnejšie, samozrejme, gravidných sučiek, aby nám dali o sebe vedieť. Pošlite nám fotky vašich sučiek, pôrodov, šteniatok v rôznom veku a staňte sa spolutvorcami nášho seriálu. Môžete ich zasielať na adresu našej redakcie, prípadne e-mailom priamo na emailovú adresu: janekad@stonline.sk.

Viera janeková

<<< späť