NAJ MODERÁTORKA - NAJ MODERÁTOR

SLOVENSKÉHO ROZHLASU


Peter Kočiš - absolútny víťaz ankety

Nazdar, zdraví Vás Sysa, dnes v trochu inej polohe. Niežeby som teraz výnimočne pri písaní ležala. To nie. Sedím a píšem. Ale nie o psoch. Dnes budú hviezdami skutoční ľudia. Tak ste o tom v ankete rozhodli Vy, poslucháči Slovenského rozhlasu.
Priznám sa, že ankety nemám rada už od detstva a to aj napriek tomu, že som bola zvyknutá vyhrávať. Poviete si - nevyhrala, je plná zlosti. Vôbec nie. Len možno začne každý z nás pochybovať o svojich schopnostiach, možno aj bilancovať. A to bol prípad asi každého z toho obrovského počtu ľudí, kto nevyhral.

Celý 30-ty januárový večer sa niesol vo veľmi príjemnom duchu vďaka moderátorom Andrey Bugošovej a Rasťovi Sokolovi i účinkujúcim. Aj keď treba povedať, že možno viac spontánnosti, a to aj zo strany publika, by nezaškodilo. Výber účinkujúcich bol jedinečný. Od Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu na čele s Pavlom Tužinským cez absolútnu bombu Gustav Brom Big Bandu Vlada Valoviča Roba Grigorova, Vaša Patejdla až po Janu Kirschner. Všetci boli neopakovateľní a spontánni. A takí sme mali byť hlavne my. Kryštál>ové mikrofóny získavali svojich majiteľov po jednotlivých okruhoch a ústredný riaditeľ Slovenského rozhlasu Jaroslav Rezník žiaril šťastím. Bodaj by aj nie, veď predsa vie, koho zamestnáva. Profesionálov. Pri vyhlásení absolútnych víťazov počul každý z nás dýchať toho vedľa. Sálou sa rozleteli dve mená: IVANA HRUBÁ a PETER KOČIŠ - obaja z Rock FM. Razom boli nádeje prítomných preč a smútok vystriedala šanca, že možno o rok to bude celkom inak. Fotoaparáty cvakali, kamery bežali naplno, novinári sa predbiehali, kto skôr s tými naj urobí interview. Blahoželania nemali konca kraja. A tak to podľa mňa má byť.

Tí najlepší sú spravidla ocenení, menej lepší na sebe ďalej pracujú. Ale pozor: Zaspať na vavrínoch sa neoplatí ani tým naj. Recepcia sa niesla v duchu dobrého jedla, kvalitného vína (v ten večer sme si to mohli dovoliť aj pred pohľadmi vedenia, bol to predsa náš večer) a neformálnych rozhovorov. Stretnúť ste mohli aj novovymenovaného riaditeľa Slovenskej televízie Richarda Rybníčka. A ten to tam vôbec nemal ľahké. Ani chvíľu nebol sám, a tak sa automaticky natíska otázka, či si náhodou nebol vyberať budúce moderátorské hviezdy pre svoju televíziu z radov „rozhlasákov“. Budúcnosť ukáže... A to nielen na obrazovke Slovenskej televízie, ale aj v ďalšom ročníku ankety Naj moderátorka - Naj moderátor Slovenského rozhlasu. Karty sú rozdané...  O rok  ahoj


Víťazi poslucháčskej ankety
NAJ moderátorka - NAJ moderátor Slovenského rozhlasu 2002
korešpondenčné lístky:     30 013
hlasy:                                    60 026
z toho platných hlasov:      46 462

Rádio Slovensko
Viera Horáková
Michal Tvarožek

Rádio Devín
Ľuba Šajdová
Marián Grebáč

Rádio ROCK FM
Ivana Hrubá
Peter Kočiš


Ivana Hrubá - absolútna víťazka ankety


Rádio Regina  Bratislava
Petra Kristinová
Štefan Janák

Rádio Regina Banská Bystrica
Eva Faksová
Boris Kršňák

Rádio Regina Košice
Yvetta Šoltýsová
Štefan Lovás


Rádio Patria Bratislava
Valéria Agócs
Ladislav Polák

Rádio Patria Prešov
Zuzana Šmeralová
Mikuláš Hirjak

Absolútni víťazi
Ivana Hrubá – 3595 hlasov
Peter Kočiš – 4814 hlasov

Sysa Čiefová-Fajdová

 

<< späť