KRÁLIKY 2005    PRETEKY PSÍCH ZÁPRAHOV - šprint, 29. - 30.1.2005

 

Po ročnej odmlke sa Králikmi opäť nieslo známe – „GÓ, GÓ, GÓ“!


Klub technických športov Králiky a obec Králiky sa po ročnej prestávke rozhodli na svojej pôde a na úpätí Kremnických vrchov privítať musherov a ich záprahy, aby v súťažných kategóriách SH, SKJ, O, A1, B1, B2, C1, C2, D1 a D2 predviedli kvalitné výkony lahodiace oku športového diváka.

 

Šesťdesiattri pretekárov z Maďarska, Čiech a Sloven-ska sa postavilo na štartovú čiaru, aby po dvoch dňoch súperenia bol sumár  ich časov čo najlepší, posúvajúci k métam najvyšším.

Organizačný štáb v zložení – Ján Mišt, Ján Novák, Martin Necpál, Miloš Ursíny, Pavol Toma, Miroslav Dobrota, Tono Duša, Ján Miškovič, Zdenko Dlhoš, M. Ťapušík, Daniel Hanko, Vladimír Vítek a MUDr. Ernest Caban pripravili kvalitné podmienky, aby preteky psích záprahov severských plemien v šprinte na Králikoch aj v roku 2005 mali ten najvyšší kredit. K snahe organizátorov sa pridáva aj organizátor najvyšší, keď po oba dni slnečné lúče rozdávajú príjemnú pohodu a chuť súťažiť.

Bolo aj o čo – po odštartovaní pretekov štartuje aj súťaž Králiky hľadajú „SUPERSTAR“, ktorú „odpálil“ kto iný ako moderátor pretekov Rasťo Sokol patriaci k inventáru Králických pretekov.  Nádejní umelci vo veku do 10 rokov mali šancu vystúpiť na dosky, ktoré znamenajú svet a zanôtiť svetu tie najúžasnejšie melódie, ktoré odmenila sladkosťami firma Mars.


sprava: Ján Mišt, Pavol Toma, Ján Novák a Martin Necpál

Päťtisíc slovenských korún a paleta Tatranskej vody čakala na tohtoročného víťaza Králického okruhu – stíhacích paralelných pretekov štvorzáprahov na 800m. Hodnotné ceny z rúk organizátorov za prvenstvo preberal Maroš Litvaj z ŠK DONLY. Prví štyria v poradí boli odmenení krmivom, ktoré venoval hlavný sponzor podujatia – Pedigree.

Sobotňajší večer patril musherom a ich pomocníkom – v kultúrnom dome obce Králiky sa zohriala pri tanci aj časť diváckej kulisy, ktorá túžila spoznať pretekárov z bezprostrednej blízkosti. Svoje schopnosti nezaprel ani Rasťo Sokol, ktorý prikladal pod kotol zabávajúcich sa „Králičanov“.

Je nedeľa 30. 01. 2005 a na štart druhého dňa nastupujú okrem troch pretekárov všetci zaprezentovaní. Beží sa vo všetkých kategóriách naplno – každá sekunda je dobrá, veď môže rozhodnúť.

Dobiehajú záprahy, ktoré na trať vyrazili medzi poslednými. V priestore štartu a cieľa je počuť posledné „GÓ, GÓ, GÓ“, posledné cvaknutie časomiery, posledné priateľské potľapkanie po pleci od hlavného rozhodcu a ide sa sčítavať!

Toto je chvíľa organizátorov – losujú sa vstupenky, kde majitelia vylosovaných získavajú hodnotné ceny venované sponzormi pretekov.

Pred tribúnu prichádza predseda organizačného štábu - Ján Mišt, čestný predseda – Ján Novák starosta obce, podpredseda organizačného štábu – Martin Necpál, riaditeľ preteku – Miloš Ursíny a hlavný rozhodca Pavol Toma, čo je neklamným znakom – je rozhodnuté.
 


Takto to vyzeralo na štarte


Rasťo Sokol a nádejná "SUPERSTAR"

Kategória: SKJ

1. Krkoška Jiří – BKM Nový Jičín                 CZE

2. Dostál Miroslav – SK Husky                    CZE

3. Štefan Igor  - LMK Hybe                            SVK

 

Kategória: A1

1. Matej Branislav – SHT Haniska              SVK

2. Miklovič Anton  - Pol. Hviezda Bučany    SVK

3. Brozová Magda  -  ŠK DONLY                 SVK

 

Kategória: B1

1. Krkoška Štepán – BKM Nový Jičín         CZE

2. Litvaj Maroš – ŠK DONLY                        SVK

3.Rzitky Tomáš  -  MK Hlučín                       CZE

 

Kategória: B2

1. Keruľ Ján – ŠK Severan                           SVK

2. Kašický Roland   - ŠK Severan               SVK

 

Kategória: C1

1. Kolarčík Pavol  -  ŠK DONLY                    SVK

2. Hering Tamás – MK Humenné               H

3. Bielik Adam – SK Husky Topoľčianky    SVK

 

Kategória: C2

1. Kúrka Zdenek  -  MK Pohoda                  CZE

2. Bánoci Jaroslav – SHT Haniska            SVK

3. Teszár Richard – MK Lučenec                H

 

Kategória: D1

1. Mlynár Ján    -  ŠK DONLY                      SVK

2. Starinský František – ŠK DONLY         SVK

3. Pribula Igor -  SOKOL Vranov                SVK

 

Kategória: D2

1. Morávek Vladimír  -  ŠK Severan          SVK

2. Marcin Peter – SHT Haniska                SVK

3. Dudinská Dana  -  ŠK DONLY              SVK


Ceny sú odovzdané, posledné stisky rúk a v mysliach nás všetkých zostáva spomienka na nádherne prežitý víkend v spoločnosti milovníkov psov v lone stredného Slovenska na malebných Králikoch.

V mene nás hostí ďakujeme organizátorom. Králiky sú Králiky!

O ROK, DOVIDENIA!

Ing. Vladislav Šuster

<<< späť