CRUFT'S pokorila mladá Slovinka!


Atmosféra „Crufta“, ako ho familiárne prezývame, doznieva. Víťazi z počiatočnej eufórie vytriezveli a pomaly sa zaradili do bežného života. Korunku víťazstva a hrejivý pocit opojenia z neho budú však nosiť po celý rok.

 

Je krásne, že ani na výstave takéhoto formátu sa nezabúda na mladých. Dobre to vymyslel ten, kto im dal šancu zaradiť sa rovnocenne medzi vystavovateľov, pretože to, čo sa za mladi naučíš, vo výstavnom kruhu veľmi dobre zužitkuješ. A myslím si, že niekedy sa máme čo učiť od nich  všetci.

Súťaž  na Cruftsovej výstave organizuje Pedigree spolu s anglickým Kennel klubom. Zapojiť sa do nej môžu víťazi jednotlivých krajín, ktorých Pedigree prihlasuje. Tí  pošlú prihlášku juniora spolu s informáciou, ktoré tri plemená by chcel na výstave predvádzať. Robí sa to kvôli tomu, že svojho psíka si doniesť nemôže a súťaž je o umení predvádzania. Juniori to vedia!

Finále bolo plné profesionality, ale aj emócií. Trvá tri dni a každý deň má svojho víťaza. O veľké finále sa ide v nedeľu.  Keď sa mi v ten deň  podarilo cez množstvo novinárov predrať k víťazke tohoročnej súťaže, mala ešte slzy v očiach. A ja tiež, veď vyhrala Slovinka - škoda, že nie Slovenka, PIA ADLEŠIČ.

 

Pia, musím začať obligátnou otázkou, aby naši čitatelia vedeli, do ktorej vekovej kategórie si bola zaradená. Koľko máš rokov?

„Štrnásť.“

 

Pred chvíľou si vyhrala prestížnu súťaž , ako sa cítiš?

„Som veľmi šťastná. Keď som dostala pozvánku na túto súťaž, zdalo sa mi to ako absolútny vrchol mať  možnosť tu byť.  Ale víťazstvo je pre mňa šokom! Ešte stále tomu nemôžem uveriť.“

 

Ako si prežívala samotný priebeh ?

„Predvádzalo sa mi veľmi dobre, psíci boli perfektní, aj im môžem za ten úspech poďakovať. V závere sme tam stáli veľmi napätí. Keď mi ukázali, že mám ísť dopredu, nechápala som a jeden moment sa mi zdalo, že sa z toho svojho miesta ani neodlepím.“

 

Aké plemeno si predvádzala ?

„Maltezáka a austrálskeho ovčiaka.“

 

Aké plemeno máš doma?

„No predsa maltezáka.“

 

Mala si možnosť vidieť niečo z výstavy?

„Áno, prišli sme už v piatok a tak som čo-to stihla. Zaujali ma nielen vystavovatelia, ale aj stánky. Chodím po nich už dva dni a míňam peniaze.“

 

Áno, aj o tom je Crufts. Veľa peňazí, veľa radosti, ale niekedy aj smútok z neúspechu. To ale nie je prípad sympatickej Slovinky PIE ADLEŠIČ.

Mgr. Jana Janeková

<<< späť