Milí priatelia bernardínov

 

Svätobernardský pes, skrátene bernardín, je mohutné a krásne plemeno, ktoré miluje svoju rodinu a zvlášť deti. Kto ho raz mal vo svojej blízkosti, už bez neho nechce byť. Bernardín bol známy záchranca pocestných v horských priesmykoch. Dnes milý spoločník a veľký kamarát.

 

Slovenský klub chovateľov Svätobernardských psov vznikol osamostatnením sa zo spoločného klubu s nemeckými dogami v roku 1991. Aktivity klubu stále narastajú. Klub a jeho členovia reprezentujú náš štát tiež smerom do zahraničia. Zúčastňujú sa na rôznych akciách a po tom, čo sa klub stal v roku 2003 riadnym členom Welt-union der St. Bernhard clubs, dostal jedinečnú príležitosť zorganizovať WUSB show 2007, čo je v podstate svetová výstava plemena Svätobernardský pes. Predpokladá sa účasť zástupcov viac než 10 európskych krajín. V roku 2006 sa takéto podujatie konalo v Holandsku a v roku 2008 sa bude konať v Luxembursku. Výstava bude 31. 3. 2007  a veríme, že privítame hojný počet účastníkov. Na druhý deň - 1. 4. 2007 bude VI. Špeciálna výstava plemena.

Bernardín je pes hôr, a preto sa udomácnil a výborne sa aj cíti na Donovaloch. Toto miesto je každému známe ako miesto konania 2 svetových a 2 európskych šampio-nátov pretekov v šprinte psích záprahov. Donovaly majú krásnu prírodnú scenériu, aj preto si toto miesto vybral

aj klub chovateľov Svätobernardských psov na Slovensku za miesto organizovania špeciálnych výstav bernardínov v čase končiacej sa zimy. Doteraz sa tu uskutočnilo 5 ročníkov. Celkom sa tu už predstavilo cez 180 jedincov zo 6 krajín veľkej diváckej kulisy a za veľkej mediálnej podpory. Pri rozhodovaní o mieste konania WUSB show padla voľba jednoznačne na známe horské stredisko, horský priesmyk vo výške 960 m nad morom, teda na Donovaly.

Celé podujatie bude prebiehať formou dvoch samostatných výstav v sobotu 31. 3. a nedeľu 1. 4. 2007 v tomto turistickom centre. Klub má veľký záujem, aby podujatie výborne propagovalo našu kynológiu, región a celé Slovensko. Podujatie s medzinárodnou účasťou bude mať aj tento rok mediálnu podporu. Plánované sú aj rôzne divácky atraktívne sprievodné akcie. Výstavy prebehnú na centrálnom parkovisku vo veľkoplošnom stane s kobercovou podlahou. Počas Špeciálnej  výstavy bude prebiehať aj súťaž o najťažšieho psa a suku a na oboch výstavách bude tiež odmenený jedinec, ktorý príde na Donovaly z najväčšej vzdialenosti. Počas oboch výstavných dní sa budete  môcť  pozrieť na okolie miesta výstavy prostredníctvom plateného vyhliadkového letu helikoptérou.     

Vážení milovníci a obdivovatelia  plemena bernardín, takže úloha je jasná, už teraz si plánovať veci tak, aby ste mohli koniec marca a začiatok apríla  stráviť na Donovaloch, kde Vás členovia slovenského klubu chovateľov Svätobernardských psov, organizátori WUSB show 2007 a VI. ŠV srdečne pozývajú a veľmi radi aj privítajú.

 

 

Všetky podrobnosti o výstavách vrátane prihlášok získate na www.wusb2007.bernardin.sk.

Program: 

30. 3. 2007        9.00    Míting delegátov členských štátov WUSB

                          14.00    Míting  rozhodcov

                          19.30    Spoločenské stretnutie účastníkov a partnerov podujatia s programom a pri hudbe  I.

31. 3. 2007        9.30    WUSB show 2007 - výstava

                          16.00    Záverečné súťaže a vyhlásenie víťazov

                  

Program: 

31. 3. 2007      19.30    Spoločenské stretnutie účastníkov a partnerov podujatia s programom a pri hudbe  II.

1. 4. 2007          9.30    VI. Špeciálna výstava Donovaly 2007

                          15.00     Záverečné súťaže a vyhlásenie víťazov

 

Sídlo organizačného štábu :    Donly ŠK Donovaly,  tel. 00421 905 44 88 97, e-mail: prezident@bernardin.sk

<<< späť